נדל"ן בפאטאיה

נדל"ן בפאטאיה

כשמדברים על תאילנד, בד”כ חושבים על חופשה, ים, מסאז’ים, פינוקים וקניות זולות. בשנים האחרונות מושג חדש נכנס לשיח העוסק במדינת סיאם והוא השקעות נדל”ן. אז למה כדאי להשקיע בנדל”ן דווקא בתאילנד?

תחילה, היעד מוכר כמעט לכל ישראלי – בין אם הוא ביקר שם לאחר שירותו הצבאי, חופשה עם המשפחה או עם בת הזוג. ירידת מחירי הטיסות וחבילות נופש משתלמות לכיס ולנפש הפכו את תאילנד ליעד מבוקש. גם מזג האוויר הטרופי והנוח יחסית, מקנה טמפרוטרות נוחות בכל ימות השנה, וגם כאשר יורדים גשמים, הם מנקים את האוויר ומכינים את השטח לעוד ימי שמש נעימים.

תחום המיסוי התאילנדי הוא מהמשתלמים והכדאיים להשקעה בנדל”ן במדינה – אין מס רכוש, ועוד יותר טוב – אין ארנונה. לטובת כל הסדרת הליכי המיסוי הנותרים, ישנו רואה חשבון המאגד ומגיש את כל המסמכים לרשויות המס, והמיסוי על נדל”ן נע באזור של 9-13% בדרך כלל. בצורה קלה ופשוטה ניתן לרשום את הדירה על שם הקונה הישראלי, ללא צורך בחברה תאילנדית מקומית, ובכך הדירה תהיה בבעלות המשקיע בטאבו.

תאילנד עצמה נחשבת בין 25 המדינות החזקות בעולם מבחינה כלכלית, כאשר הצמיחה הגדולה שלה החלה לפני 20 שנה, ומאז היא עקפה מדינות רבות בדירוגים כלכליים שונים. בשנים האחרונות, מספר השקעות הנדל”ן במדינה זינק בלמעלה מ-15%, והפכו אותה לאחת הכדאיות בעולם בתחום השקעות הנדל”ן.

בעקבות כל אלה, המרחק מבית בגן עדן כלל אינו רחוק – רובם המוחלט של הפרויקטים להשקעה ממוקמים בלב הערים הגדולות, קרובים לאזורי בילוי, מסחר ועסקים, והם יניבו תשואה מהגבוהות בעולם.

נגישות